paviljon cvijeta zuzuric

Репертоар пратећег програма за Изложбу самосталних уметника "100 година УЛУС-а"

11 Mart 2019

Komentari (0)

Програм ће трајати од 07. до 17. Марта у УП "Цвијета Зузорић"

Репертоар пратећег  програма  од 7 марта до 17 марта 2019.  за  изложбу:                                      

                  ’’ Следећих 100.година УЛУС-а у обновљеном павиљону Цвијета Зузорић’’

 

8 Марта у 19х  Весна Пешић  ћерка палеолингвисте  Радивоја Пешића  ће говорити у УП Цвијета Зузорић  на тему Велике Винчанске Богиње мајке на изложби која обележава 100 година УЛУС-а, културне баштине која се гради од Винчанске културе до данас  и указује достојанствено на смернице очувања културног и националног идентитета.

 9.март      Програм почиње у 19 часова

Концерт  Вука Драгичевића,класична гитара, на програму ће бити: Ј.С.Бах:Прелудијум – престо,БЊВ 995; В.Асенсио, три комада.Драгуљ Смирености, Блаженство;  Ф.Сор: Велики соло, оп.14; Д. Богдановић: Ричеркар Калиж; Х.Родриго: Токата

10.март  Почетак у 16h

Интерактивне уметничке радионице за децу и одрасле биће  реализоване од 16 часова  до 19 часова.Технике које ће бити представљене су Видоскоп и такмичење „ цртежом до слике.   Следећа радионица  носи назив “ Чаробни звући сликарства“ креативни  преображај звука у слику одвијаће се од 18 часова до 19часова .када наступа школа гитаре Николе Старчевића.Учесници ће слушајући звуке гитаре покушати да насликају те музичке композиције. 

Радионице интерктивне синтезе воде Јулија Петровић и Горан Остојић Вид оснивачи будуће катедре за Класичну Интективну уметност.

Школа гитаре Николе Старчевића, на програму ће бити од класичне музике до поп рока

Програм

Соунд оф Силенце - Симон & Гарфункел

Цхеап Тхриллс - Сиа

Мини Сонг Но1 – Н.Старчевић

 Солисти

Искра Давидовић: Циганчица - народна

Дуња Андрин: Валцер бр.1 - Н.Старчевић

Драгош Ненадић: Вртешка - Н.Старчевић

Вања Аврамовић: Валцер бр.1 - Н.Старчевић

Милош Главичић: Дарк Блуе Мелодy - Н.Старчевић

Урош Родић: Немачки Плес - П. Урлике

Мила Мијаиловић: Греен Мелодy - Н.Старчевић

Дијана Кањуховац: Мазрука – Ф. Тарега

Иван Харшић: Сузе - Ф. Тарега

Урош Видаковић: Аустриас – И. Албениз

Оркестар гитара

Сунцокрети - Н. Старчевић,Румбица- Н. Старчевић,Хавана – К. Кабело,

Свеет Хоме Алабама – Лyнyрд Скyнyрд

11.март 2019     Почетак концерта  је у 19 часова

Концерт  Матије Бајића, гитара, гост концерта  Марко Крсмановић, гитара.

програму: Бах, Бариос, Лобос, Понце...

12.март 2019                                                                                                                                                         

Од 16  до 19 сати одржаваће се креативне  ликовне радионице цртања и сликања  и за децу и одрасле .Под називом „Акустичне боје“           

13.март 2019. Почетак у 19часова

Концерт клавир дуо ’’Весели прстићи’’, класа Милице Ковачевић

14.март 2019       Почетак у 19 часова

Нушићева монодрама ’’Приповетке једног каплара’’ , Зоран и Нина Ћосић

15.март 2019    Почетак у 19 часова

Концерт ученика Музичке школе “Јосип Славенски” - Флаутијада

Милена Пурић – флаута

Теодора Марић – флаута

Наталија Дорић – флаута

Марко Бојановић – флаута

класа: Милица Јевић

клавирски сарадник: Маријана Савов Стојановић

У току трајања концерта биће изведен Перформанс:“преображавње  звучних елемената у слику“ изводи

уметнички дуо:Горан Остојић Вид и Јулија Петровић

16.март  2019   Почетак концерта је у 19 часова.

Концерт ученика Музицке школе “Јосип Славенски” – Свет флауте

Петра Панајотовић – флаута

Ања Рашков – флаута

Теодора Чубрило – флаута

Нина Дражовић – флаута

Марија Нешић – флаута

Јања Нешић – флаута

Милена Недељковић – флаута

Ирина Суботић – флаута

класа: Ана Младеновић

клавирски сарадник: Јована Вања Миљевић

17.март 2019 почетак у 18 часова

 Округли сто’’Положај самосталних уметника у Србији’’,

19 часова Извођење неколико композиција групе ’’Ренесанс’’,

19 сати и 30мин свечана додела признања  свим награђеним учесницима.

20 часова  Затварање изложбе